Ofislerimiz
  • Kavacık- Beykoz / İstanbul
  • 4.Levent / İstanbul
  • Tel +90 (212) 479 09 14
  • info@modelkaro.com
  • Istanbul / TURKEY

Desenli Karo Restorasyonu

Geçmişten günümüze gelen tarih kokan, görsel güzelliği ve dayanıklı olması ile tarihe meydan okuyan desenli karo çiniler, zaman içerisinde yenilenme ihtiyacı doğmuş, yani restore edilmesi gereken mekanlar olmuştur, olmaktadır.Bu yenilenme çok hassas titizlik gerektiren bir süreçtir.Bu sürecin başında, uzman ekip tarafından karo’nun deseni, rengi, renk tonları, dikkatli bir şekilde etüt edilmelidir.Karışım içerisindeki çimento, agrega renkleri ve boyutları iyi incelenip malzemenin ilk yapıldığı günkü halinin tasavvurunun yapılabilmesi gerekmektedir.Bu da tecrübe, titizlik ve ustalık gerektiren unsurlardır.
Restorasyon çözümlerini sırası paylaşacak olursak;
-Yeni yapılan ürün ile eski ürünü karşılaştırıp baktığımızda hassas ve titiz çalışmanın sonucunu rahatlıkla görebiliriz.
-Restorasyon çalışmasına ilk etapta görselden ziyade somut olarak numune ile başlanmalıdır.Numune iyice etüt edilmeli ve numunenin yıllar önceki hali araştırılmalıdır. -Zaman içerisindeki oluşan korozyon ve renklerin kirlenmesi, değişmesi iyice hesaplanmalıdır.
-Bunlar ve renk çalışmaları yapıldıktan sonra yeni modelleme ile örnek numuneler yapılır.Birçok alternatif numune üretilir ve kıyaslamaları yapılır. -Sizin onayınıza sunulur. Onaylanmayan hiçbir malzemenin üretimine başlanmaz.
Sizin onayınızdan sonra üretime başlanır.Üretim hızı size verilen termin süresine göre yapılır.Hiçbir aksama olmadan siparişiniz size teslim edilir. .